Hírek
2015. Augusztus 06. 07:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Határzár - gőzerővel épül a kerítés

Gőzerővel zajlik a műszaki határzár építése a magyar-szerb határon, jelenleg 13 munkacsoportban 364 katona és 112 közfoglalkoztatott dolgozik a kerítés építésén - mondta a kormányszóvivő szerdán sajtótájékoztatón.
Kovács Zoltán közölte, az eredeti ütemtervnek és az új, augusztus 31-i határidőnek megfelelően zajlik a munka a déli határon. A honvédség állományából mintegy 900-an vesznek majd részt a határzár megépítésben, a közfoglalkoztatottak keretszáma pedig 350. A kerítésépítés költsége 9,5-10 milliárd forint körül várható.
Tudatta azt is, hogy az idén - kedd estig - 107 678 illegális migráns lépte át a magyar határt.
A Baranya megyei Martonfára és a zalai Sormásra tervezett ideiglenes befogadóállomásokkal kapcsolatban a szóvivő úgy fogalmazott: kényszerű döntésről van szó, elkerülhetetlen a két - egyenként ezer ember befogadására alkalmas - átmeneti szállás létrehozása.
Ezek működésére addig van szükség, amíg azt a körülmények indokolják - mondta.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy mindkettőt lakott területen kívül alakítják ki, és a kormány garantálja a települések biztonságát.
A helyszínek kiválasztásával kapcsolatos kérdésre közölte: az illetékes szakemberek és hatóságok a martonfai és a sormási helyszínt találták a legalkalmasabbnak a többi szóba jöhető közül.
A Martonfával és Sormással való előzetes egyeztetés hiányát firtató kérdésre Kovács Zoltán azt válaszolta: mivel a két ideiglenes befogadóállomás nem a települések, hanem az állam területén létesül, az állam a saját döntési jogkörében járt el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.