Hírek
2014. Február 11. 14:41, kedd |
Belföld
Forrás: herend.com
Herendi újdonságok Frankfurtban
A Herendi Porcelánmanufaktúra mintegy 16 ezer különböző formával és 4 ezer különböző mintával rendelkezik, ez a 64 milliós hatalmas termékválaszték most több, mint 200 új Herendi termékkel bővült.
A Herendi Porcelánmanufaktúra mintegy 16 ezer különböző formával és 4 ezer különböző mintával rendelkezik, ez a 64 milliós hatalmas termékválaszték most több, mint 200 új Herendi termékkel bővült, amely újdonságokat először az „Ambiente” közönsége szemlélhette meg.Minden lakás stílushoz, minden korosztálynak tud Herend míves porcelánt kínálni, legyen az asztali szerviz, figura, vagy éppen egyedi dísztárgy. A gazdagon díszített tradicionális termékek mellett, Herend Next néven, kifejezetten az új generációk ízléséhez alakított Herendi porcelánok is bemutatkoztak.
Közel egy évig készülünk erre a bemutatkozásra, ahogy hazajövünk a vásárról, azonnal megkezdjük a következő évre történő felkészülést – hangsúlyozza Dr. Simon Attila vezérigazgató. Négy szempontot tartunk szem előtt a termékfejlesztés során, nevezetesen: a gyárthatóságot, az eladhatóságot, a gazdaságosságot és a művészi értéket.
Termékfejlesztési filozófiánk a Tradíció és Innováció gondolatiságban összegezhető, ennek a jegyében tudjuk a Manufaktúra évszázados értékeit a XXI. század világába átörökíteni, ezáltal termékeinket a jövő generációk számára is vonzóvá tenni. Alapelvünk, hogy a termékfejlesztésünkben mások kövessenek bennünket, s ne mi kövessünk másokat! Az egyedi vevői igények kielégítése mellett a Herendi Porcelánmanufaktúra termékfejlesztési tevékenységének fontos része a stílusteremtő termékfejlesztési munka.

A bravúr darabok közül kiemelhető egy 120x80 cm-es, az afrikai szavanna hangulatát bemutató monumentális porcelán képlap, egy 91 cm-es átmérőjű vízi jelenetet hordozó dísztál, és hozzá tartozó limitált szériás díszváza.
Először volt egyben látható Tamás Ákos iparművész Herendi sakk készlete, és Meixner Etelka művésznő több dekort is hordozó Cosier készlete. Új dekorként a Viktória minta mai modern változata mutatkozott be Viktória Grande néven, és a rendkívül elegáns Hermitage mintacsaládot is nagy elismerés övezte.

Meixner Etelka művésznő több dekort is hordozó Cosier készlete.
A mintegy 50 országból a Herendi Standra érkező vásárlókat nemcsak több száz Herendi újdonság fogadta, de a teljesen megújult Herend Stand is, amely már messziről feltűnt eleganciájával, tágasságával, Herend jellegzetes arculati színeivel, amely a hagyomány tisztelete mellett a Herendi Porcelánmanufaktúra fejlődés iránti igényét, új iránti nyitottságát is hordozta.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.






