Hírek
2025. Március 13. 07:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Hétfőtől itt a profitplafon!

Hétfőn lép életbe a kormány profitplafonról szóló rendelete, amely azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra
- közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a kabinet Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
Zsigó Róbert elmondta: véget vetnek annak, hogy a kereskedők extraprofitot tesznek egyes élelmiszerekre, ezzel indokolatlanul és túlzottan megemelik az árakat.
"A profitplafon azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra"
- fogalmazott az államitkár.
Zsigó Róbert a videóban elfogadhatatlannak nevezte a kereskedelmi láncoknak a beszerzési árakra tett árréseit, ami a csirkeszárny esetében átlagosan 42, a sertéskarajnál 55, a tejnél 68, a tejfölnél 129, a tojásnál 38, a túrónál 69, a joghurtoknál 70-80, a vajnál pedig 87 százalék, de "sok esetben még ennél is több".
Megjegyezte, hogy
a kormány harminc alapvető élelmiszert jelölt meg, amelyeknél érvényesíteni fogják a profitplafont, és ettől az árak csökkenését várják.
Vége a kereskedők extraprofitjának, a kormány már ki is hirdette a profitplafonról szóló rendeletet, és az március 17-én hétfőn már életbe is lép - mondta a politikus.
Felhívta a figyelmet arra, a profitplafon betartását szigorúan ellenőrizni fogják, és több milliós bírság vár arra a kereskedőre, aki nem tartja be.
"Ha máshol, más termékeknél próbálnák megemelni az árakat, azt sem fogjuk hagyni, be fogunk avatkozni" - fogalmazott Zsigó Róbert, hozzátéve: "hétfőn tehát jön a profitplafon a magyar családok és nyugdíjasok védelmében".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 24. 07:54, hétfő | Belföld
Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása, március 24-től változik a menetrend
Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.
2025. Március 24. 07:51, hétfő | Belföld
Ellenzéki győzelmet hozott a budapesti időközi választás
Az érvényes szavazatok több mint felét megszerezve Varju László, a Demokratikus Koalíció (DK) jelöltje nyerte a vasárnapi időközi országgyűlési képviselő-választást Budapest 11-es számú választókerületében.
2025. Március 23. 09:29, vasárnap | Belföld
EM: másfél ezernél többet vennének már támogatással a legnépszerűbb gyártó autóiból
A BYD termékeiből több mint 1500 megvásárlásához kértek eddig állami hozzájárulást az e-autó programban pályázó vállalkozások.
2025. Március 23. 09:27, vasárnap | Belföld
Kocsis Máté: talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát
A Fidesz frakcióvezetője szerint a USAID-botrány csak a jéghegy csúcsa, talán az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lehetne külföldről finanszírozni médiát, és ideje lenne ezt a szabályt is meghozni.