Hírek
2020. Május 13. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Idén eddig 35 gyalogost gázoltak halálra az utakon
Idén eddig 35 gyalogos vesztette életét az utakon, közülük nyolcat kijelölt átkelőhelyen gázoltak el - közölte kedden a rendőrség a police.hu honlapon.
A közlemény szerint kedd csütörtök között tartják a Zebra tervet, amely a gyalogos közlekedésre hívja fel a figyelmet.
Mint írták, Magyarországon évente átlagosan 2500 gyalogost ütnek el, közülük körülbelül 150-en bele is halnak a balesetbe.
A járművezetőknek azt javasolták, fokozott figyelemmel és óvatossággal közelítsék az olyan helyeket - zebra, busz- vagy villamosmegálló, játszótér, óvoda, iskola környéke -, ahol gyalogosok hirtelen megjelenésére lehet számítani.
A gyalogosoknak pedig érdemes megfontolni, hogy az őket érintő baleseteken belül vezető helyen áll, hogy körültekintés nélkül lépnek az úttestre. Gyakori a tilos jelzésen, illetve a tiltott helyen való áthaladás is.
"Különösen fontos tehát a körültekintés, ami nemcsak az autóvezetők, hanem a járókelők felelőssége is" - hangsúlyozták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok
Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat
