Hírek
2018. Március 15. 13:04, csütörtök |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Idén is meglovagoltatták a gyerekeket a fehérvári huszárok március 15-én

Fehérváron már hagyománynak számít a március 15-i hagyományőrző huszárbemutató, mely annak a huszárságnak állít emléket, amely az ország legrangosabb fegyverneme volt.
Március 15-én reggeltől a Palotavárosban, a Halász utca és a Rác utca közti parkban lovasbemutatóval, lovagoltatással és patkolással várták a közönségét a Fehérvári Huszárok.
Magyar legényt aligha érhetett nagyobb dicsőség, minthogy huszárnak sorozták. A szabadságharc több kiemelkedő honvédtábornoka is huszártiszt volt. 1848 előtt huszártisztként szolgált a császári-királyi hadseregben a szabadságharc híres tábornoka, Görgei Artúr is.
A gyerekek legnagyobb örömére a bemutató után mindenkinek volt lehetősége felülni a lóra és a huszárok kivétel nélkül mindenkit meglovagoltattak, majd ellovagoltak a Székesfehérvár Belvárosába, ahol a város Március 15-i ünnepségén is részt vettek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.