Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2020. December 09. 11:10, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció:

Idén több mint 39 ezer migráns próbálkozott a határon

Idén több mint 39 ezer migráns próbálkozott a határon

Idén már több mint 39 100 határsértőt fogtak el vagy fordítottak vissza a magyar határon - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerda reggel az M1 aktuális csatornán.

Bakondi György közölte, nagy "nyomás" alatt áll Magyarország déli határszakasza, főleg a szerb-magyar közös határ. A migránsok mellett az embercsempészek is aktívak: 414-et fogtak el és vontak büntetőeljárás alá.

Az illegális bevándorlók Románia és Horvátország felől is megkísérlik a bejutást, ezért a rendőrség és a Magyar Honvédség - szükség szerint - átcsoportosítja erőit, hogy megakadályozzák a határsértést - tette hozzá.

Bakondi György elmondta azt is, a migránsok módszerei nem változtak: a hűvös idő beköszöntével egyre jellemzőbb, hogy teherautókon, autókon rejtőznek el vagy alagutakon próbálnak átjutni, esetleg megrongálják a határkerítést.

A belbiztonsági főtanácsadó a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában kitért arra is, azért sem csökkent télre a migránsok száma, mert az Európai Unió nyilvánosságra hozott tervei - miszerint lakást, szavazati jogot és szociális ellátást adnának nekik - ösztönzik a bevándorlókat.

Címkék: határ, migráns

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.