Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2015. Július 16. 07:15, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - segítség az elesetteknek jár

Illegális bevándorlás - segítség az elesetteknek jár

A Magyarországra érkező migránsok többsége gazdasági bevándorló, az állam és a karitatív szervezetek feladata viszont az, hogy az elesetteket segítse.

Erről az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára beszélt szerdán az M1 aktuális csatornán.

Soltész Miklós kifejtette: a bevándorlók mintegy 90 százaléka nem politikai menekült, hanem gazdasági szempontok miatt hagyta el hazáját. Erről árulkodik a ruházatuk és ezt mutatják a náluk lévő elektronikai cikkek is, amelyeket a befogadó táborokban lehet megfigyelni - tette hozzá.

Az állam és a karitatív szervezetek feladata az, hogy a valódi elesetteket segítse - mondta az államtitkár.

Soltész Miklós a nap folyamán, miután karitatív szervezetek képviselőivel tárgyalt, közölte: a Karitatív Tanács tagjai a hatóságokkal egyeztetve, szervezetten, a feladatokat egymás között megosztva segítenek a továbbiakban ellátni az illegális bevándorlókat. Elmondta, hat nagy karitatív szervezet - Katolikus Karitász, Magyar Református Szeretetszolgálat, Magyar Máltai Szeretetszolgálat, Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány, Magyar Vöröskereszt, Magyar Ökumenikus Segélyszervezet - hat helyen lesz jelen. Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kérésére a röszkei és a kiskunhalasi, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH) kérésére pedig a Nagyfán, Debrecenben, Vámosszabadiban és Bicskén működő tárborokban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld

Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.