Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2020. Április 09. 10:50, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

ITM-államtitkár: a lehető leghamarabb munkához kell juttatni mindenkit

ITM-államtitkár: a lehető leghamarabb munkához kell juttatni mindenkit

Mielőbb munkát kell biztosítani mindenkinek, aki a járvány miatt vesztette el az állását - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára az M1-en szerda este.

Schanda Tamás hangsúlyozta, hogy a kormány nem segéllyel, hanem a munkahelyek védelmével akarja megvédeni a gazdaságot. Lesznek olyanok, akik ennek ellenére is elvesztik a megélhetésüket, számukra ezért új lehetőségeket kell teremteni - tette hozzá.

Az államtitkár szerint a munka nélkül maradtak hosszú távon hasznosítható tudást szerezhetnek állami segítséggel. A kormány - mint mondta - az állásban maradókat is arra ösztönzi, hogy képezzék, vagy más módon hasznosítsák magukat, amíg a megrendelések visszaesése miatt több idő jut erre.

A gazdaságvédelmi akcióterv kiterjed a munkaadókra is, hiszen új esélyeket teremt a vállalkozások számára, de a családok és a nyugdíjasok is számíthatnak állami segítségre - hangsúlyozta Schanda Tamás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget