Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2012. Március 23. 14:05, péntek | Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet

Új iparág alakult ki hazánkban

Új iparág alakult ki hazánkban

Új iparág épült a használt gépkocsik értékesítésére Magyarországon – írja a Magyar Nemzet.

Optikai csalódásnak minősítette a használtautó-kereskedők szervezete azt az elemzést, amely szerint a regisztrációs adó csökkentése óta elözönlötték volna hazánkat a tizenéves autóroncsok. Valójában a karambolos autók reexportja és az egyedi magánbehozatal emeli meg az átlagéletkort.

Fojt Attila, a Magyar Gépjármű-kereskedők Országos Egyesülete (MGOE) elnöke a lapnak elmondta: új iparág alakult ki Magyarországon a karambolos autók behozatalára, felújítására és keleti országokba való továbbértékesítésére. Ez utóbbi ezres nagyságrendű magyar munkaerőnek, karosszérialakatosnak, fényezőnek, autószerelőnek biztosít munkát és megélhetést. A regisztrációs adó csökkentése kétségkívül élénkülést hozott a magyar használtautó-piacon – tette hozzá.

Magyar Nemzet / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.