Hírek
2011. Október 24. 14:45, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Újabb és újabb békákra bukkannak
Sokkal több békafaj él Bolíviában, mint azt eddig feltételezték. Német kutatók legutóbbi vizsgálataik során 33 vélhetően új fajra bukkantak.
A Senckenberg Kutatóintézet és a Frankfurti Biodiverzitás- és Klímakutató Intézet munkatársai a bolíviai alföldön végezték vizsgálataikat. „Nem voltunk meglepődve az eredményen” – mondta el Martin Jansen kutató. A trópusokon valószínűleg számos faj várja még, hogy felfedezzék. A szakértők eredményeiket a Zoologica Scripta című szaklapban mutatják be.
A kutatócsoport három hónapot töltött Bolívia Chiquitos tartományában és több mint 3500 hektáros területről gyűjtött békákat. Szövetmintákat vettek felnőtt állatokból és ebihalakból egyaránt. Emellett feljegyezték a hímek hívójelzéseit is.
A frankfurti intézetben aztán elemezték az összegyűjtött anyagok DNS-ét. Világszerte mintegy 6900 békafaj ismert, ebből 300 Bolíviában honos.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
