Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2017. Október 17. 08:50, kedd | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Január 14-ig látható a Deák Képtárban Kádár Béla kiállítása

Január 14-ig látható a Deák Képtárban Kádár Béla kiállítása

Vasárnap nyílt meg Kádár Béla festőművész kiállítása a Szent István Király Múzeumban. A Kőhíd című tárlat felvonultatja az alkotó életművét, bemutatva korszakait, kedvenc témáit.

  • A tárlat január 14-ig tekinthető meg a Deák Képtárban.

Kádár Béla szegény zsidó család gyermekeként látta meg a napvilágot. A hat elemi után kitanulta a vasesztergályos szakmát. Húszévesen gyalogosan nekivágott Európának, megismerkedett a nagy városokkal, és ekkor határozta el, hogy festő lesz.

Gergely Marianna művészettörténész elmondta, hogy Kádár Bélának változatos, nagy ívű pályája volt a 20. században, amely jelentős külföldi kapcsolatokat is jelentett. Sokat dolgozott külföldön, különösen Berlinben, de Amerikába is eljutottak a munkái, és a két világháború között Magyarországon is egy népszerű, közkedvelt művésznek számított. Sok polgári lakásba került munkája annak idején, tehát mindenképpen elég jelentős számú művet is alkotott.

A háború után, az 50-es években mellőzött művészek körébe került. A képei ma is nagy népszerűségnek örvendenek. Brájer Éva alpolgármester szerint méltó folytatása, a Csók István Képtárban hamarosan véget érő Aba-Novák kiállításnak.

Érdekes, helyenként izgalmas, ámde én mégis azt gondolom, hogy valahol a végén mégiscsak egy tragikus sors Kádár Béláé. Nagyon szép folytatása ez a gyönyörűen megrendezett Aba-Novák kiállításnak, ami pár lépésre van a Deák Képtártól. Ott mostanában fejeződik be ez a nagyszerű kiállítás és boldogság, hogy nincs szünet.”- fogalmazott Székesfehérvár alpolgármestere. Kádár Béla Kőhíd című kiállítása január 14-ig tekinthető meg a Deák Képtárban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Szeptember 05. 08:02, péntek | Életmód

Kampányt indított az MLSZ a diszkrimináció ellen

A közelgő világbajnoki selejtezők előtt kampányt indított a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), hogy a válogatott mérkőzésein minden szurkoló tartózkodjon a diszkriminatív szabálysértésektől.