Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2013. Június 13. 11:36, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Jobbik: homoszexuális, vagy zsidó lobbinak engedelmeskedik a kormány?

Jobbik: homoszexuális, vagy zsidó lobbinak engedelmeskedik a kormány?

A Jobbik szerint felmerül a kérdés, hogy "most épp homoszexuális, vagy zsidó lobbi az, aminek engedelmeskedik a kormányzat, amikor sajtóhírek szerint Alföldi Róbertnek több százmillió forintot készül biztosítani, hogy ez a provokátor tovább folytathassa a sok esetben magyar és keresztényellenes színjátszást".

Novák Előd, az ellenzéki párt alelnöke fogalmazott így csütörtöki sajtótájékoztatóján annak kapcsán, hogy az Origo szerdán arról írt: kormányzati forrásból úgy értesült, állandó fővárosi játszóhelyet adna a kormány a Nemzeti Színház éléről távozó Alföldi Róbertnek és társulatának.
Novák Előd szerint fel kell tenni a kérdést, hogy milyen nyomásnak engedelmeskedik a kormányzat.
Alföldi Róbert mögött "rendkívül komoly lobbiszervezetek állnak" - mondta. Kijelentette: "amikor már Ferenc pápa is elismeri, hogy még a Vatikánban is jelen van a meleglobbi" és amikor "különösen a Zsidó Világkongresszus kapcsán - előtte-utána - rendkívül elszaporodtak azok a jelenségek, hogy különböző zsidó szervezetek szólnak bele a magyar politikába vagy kultúrába", akkor beszélni kell erről.
A Jobbiknak nemcsak az "önérzetét sérti", hogy különböző zsidó szervezetek akár külföldről beleavatkoznak a magyar belügyekbe, valamint nemcsak az "ízlését sérti, hogy különböző homoszexuális, provokatív megnyilvánulásokkal borzolják a kedélyeiket", hanem ez már nemzetbiztonsági kockázat is - értékelte a Jobbik képviselője.
A "homoszexuális lobbi" Novák Előd szerint erős politikai befolyással rendelkezik, mégpedig annak köszönhetően, hogy "tudjuk jól, hogy ezeknek az embereknek értelemszerűen családjuk nincsen, így rendkívül sok szabadidejük marad és rendkívül sok pénzük is, hiszen nem kell a családjukra, gyermeknevelésükre költeniük".
Novák Előd leszögezte: a kormányzat nem engedhet az "ilyen zsarolásnak".

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani