Hírek
2019. Július 05. 11:09, péntek |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Jövő héten kedden lesz szúnyoggyérítés Székesfehérváron

Szúnyoggyérítést végeznek július 9-én, jövő héten kedden napnyugta előtt.
A permetezés során felhasznált anyag melegvérű állatra és emberre veszélytelen; a méhészeket kérik: tegyék meg a szükséges óvintézkedéseket!
Országosan elrendelték a csípőszúnyog gyérítését, amit a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósága koordinál. Székesfehérváron – amennyiben az időjárás lehetővé teszi – július 9-én, jövő kedden napnyugta előtt kerül sor a beavatkozásra, a permetezés pótnapjai: július 10-e és 11-e.
A szakemberek a Deltasect 1,2 ULV készítményt alkalmazzák. Ez kijuttatott formájában kizárólag a rovarokra van káros hatással, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, a környezetet sem károsítja.
Felhívják a méhészek figyelmét, hogy tegyék meg az ilyenkor szükséges óvintézkedéseket, a méheket zárják be!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 16:04, szerda | PR
digitális detox: hogyan nyaralhat önfeledten? -a tudatos tervezés, az okoseszközök átgondolt használata segít
Budapest, 2025. július 22. - A nyári vakáció a feltöltődésről szól – legalábbis így lenne ideális.
2025. Július 23. 09:01, szerda | Kék hírek
Betört egy üzletbe, majd első dolga volt lefeküdni aludni - Videó
Két parfümöt elrakott, majd bevásárlótáskákból párnát hajtogatott és két pénztár közt elaludt. A rendőrök ébresztették.
2025. Július 23. 07:34, szerda | Bulvár
Két magyar film is versenyez a velencei Arany Oroszlánért
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának