Hírek
2021. Május 12. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Jövőre is folytatódnak az adócsökkentések és adóegyszerűsítések
A gazdaság újraindítását az adópolitikán keresztül is segíti a kormány, erről szól a jövő évi adókönnyítő törvényjavaslat, amely hamarosan az Országgyűlés elé kerül - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalá
Kiemelte: jövő júliustól a szociális hozzájárulási adó 15 százalékra mérséklődik, a szakképzési hozzájárulás pedig - a kedvezmények fenntartása mellett - beépül az adóba. A munkát terhelő adók mértéke így 2 százalékponttal csökken, valamint tovább egyszerűsödik az adórendszer - fejtette ki. A változások eredményeként évente 250 milliárd forinttal több marad a vállalkozásoknál - tette hozzá.
Az átalányadózás könnyebb és olcsóbb lesz a jövő évtől, ez az adózási forma az éves minimálbér tízszereséig, kiskereskedelmi tevékenységnél ötvenszereséig választható majd - mutatott rá a tárcavezető. Hozzáfűzte: az így adózó egyéni vállalkozásoknak az éves minimálbér feléig nem kell személyi jövedelemadót fizetniük, továbbá az érintettek adott esetben élhetnek a családi adókedvezmény lehetőségével is. Az intézkedés a miniszter szerint 70 ezer vállalkozásnak jelent könnyebbséget.
"Harmadik könnyítésként segítjük a gazdaság újraindításában aktívan részt vállaló piaci szereplőket. Jövő évtől a kockázati tőkealap-kezelőknek és tőzsdéknek nem kell különadót fizetniük" - mondta Varga Mihály.
A rezsicsökkentés megőrzését szolgálja, hogy az energiaellátók a veszteségüket a következő 5 adóévben levonhatják az adózás előtti eredményükből - húzta alá a pénzügyi tárca vezetője.
Varga Mihály arra is kitért, hogy jelentős lépéseket tesznek a kriptodevizákból származó jövedelmek kifehérítése irányába. A költségvetésnek több milliárd forintot hozhat az, hogy a kriptodevizák adóterhe 30,5 százalékról 15 százalékra csökken - részletezte.
A kormány folytatja a családokat és a vállalkozásokat segítő gazdaságpolitikát - összegezte végül az adókönnyítésekről szóló törvényjavaslat lényegét a pénzügyminiszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
