Hírek
2017. Október 16. 05:50, hétfő |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Jubileumot ünnepeltek - 25 esztendős a székesfehérvári Egyházmegyei Karitász

Hálaadó szentmisével, kiállítással, beszámolókkal és konferenciával tekintettek vissza az elmúlt negyed évszázadra a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász munkatársai.
Az ünnepség püspöki szentmisével kezdődött a Bazilikában, majd a résztvevők megtekintették a „Megesett rajtuk a szíve” című kiállítást. Az ezt követő konferencián közel 200 plébániai karitász-munkatárs vett részt.
A jubileumi rendezvényen köszöntőt mondott Écsy Gábor országos karitászigazgató, majd Nagy Lajosné, Székesfehérvári Egyházmegyei karitászigazgató emlékezett vissza az elmúlt 25 esztendő meghatározó pillanataira. Az elmúlt évek önkénteseinek részvételével rendezett eseményen beszámoltak a szervezet által elért eredményekről is.
Székesfehérvár Önkormányzata, Dr. Cser-Palkovics András polgármester és valamennyi önkormányzati képviselőtársa nevében Dr. Horváth Miklósné, tanácsnok, Elismerő Emléklapot adott át Nagy Lajosné igazgatónak és méltatta a Székesfehérvári Karitász negyedszázados tevékenységét, amelyet, - mint mondta - mindvégig áldozatosan, Néri Szent Fülöp szellemében végeztek, az élet minden területén segítve a rászorulókat. „Önök a szolgáló szeretet hősei” – fogalmazott Dr. Horváth Miklósné és megköszönte, a jelenlevőknek, hogy mindenhol ott vannak, ahol nagy a baj.
A jubileumi ünnepség zárásaként Árvai Ferenc, az Egri Főegyházmegyei Karitász igazgatója tartott előadást a karitász-szervezetek aktuális feladatairól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 05. 08:02, péntek | Életmód
Kampányt indított az MLSZ a diszkrimináció ellen
A közelgő világbajnoki selejtezők előtt kampányt indított a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ), hogy a válogatott mérkőzésein minden szurkoló tartózkodjon a diszkriminatív szabálysértésektől.