Hírek
2019. Január 04. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Kémkedéssel vádolták meg egy Moszkvában elfogott amerikait
Kémkedéssel vádolta meg nyomozó hatóság a Moszkvában december 28-án őrizetbe vett amerikai Paul Whelant - közölte jól értesült forrásra hivatkozva csütörtökön az Interfax.
Az orosz hírügynökség szerint Whelan nem ismeri el az ellene felhozott vádat. A vádlott ügyvédje a moszkvai városi bíróságnál panaszt emelt az ügyfele elleni eljárás ellen és követelte, hogy az amerikait óvadék ellenében helyezzék szabadlábra.
Moszkva lefortovói kerületi bírósága december 29-én rendelte el Whelan egy hónapos előzetes letartóztatását. Őrizetbe vételét az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) az óév utolsó napján hozta nyilvánosságra.
Mike Pompeo amerikai külügyminiszter szerdán Whelan szabadon bocsátását követelte. Az orosz diplomáciai tárca ugyanezen a napon közölte, hogy az amerikai konzulátus munkatársai találkozhatnak az őrizetessel. A BBC orosz nyelvű szolgálat szerint Whelant szerdán meglátogatta Jon Huntsman amerikai nagykövet.
Kedden Whelan családja közleményt adott ki, amelyben hangsúlyozta, hogy a 48 éves volt tengerészgyalogos - aki jelenleg egy autóalkatrészeket gyártó michigani cég biztonsági vezetője -, ártatlan, és csupán azért érkezett Moszkvába, hogy részt vegyen egy esküvőn. A családtagok felvették a kapcsolatot az amerikai külügyminisztériummal és kongresszusi politikusokkal is.
Az orosz sajtóban megjelent értesülések szerint Whelant, aki egy barátja esküvőjére érkezett Oroszországba, akkor "érték tetten", amikor a Kremlhez közeli Metropol szállodában egy meg nem nevezett orosz biztonsági szolgálat munkatársainak névjegyzékét vette át.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet
Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.
2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld
Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel
Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.
