Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2012. Április 17. 14:01, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Kész a lista - idén nyolcezer lakást vesz meg az eszközkezelő

Kész a lista - idén nyolcezer lakást vesz meg az eszközkezelő

Hétfőig kellett elkészülniük a bankoknak azzal a listával, amely a kényszerértékesítésre szánt ingatlanok körét tartalmazza.

Ezek a lakások, házak azok, amelyeket a Nemzeti Eszközkezelő megvásárolhat. A NET várhatóan április végén, május elején köti meg az első adásvételi és bérleti szerződéseket – írja a Magyar Hírlap.

Az eszközkezelő által működtetett programhoz mind a deviza-, mind a forintalapú jelzálogkölcsön-szerződéssel rendelkező hiteladósok csatlakozhatnak, függetlenül attól, hogy a kölcsönt lakásvásárlásra vették fel, vagy az szabad felhasználású volt. A kormány és a bankszövetség tavaly decemberi megállapodásának értelmében az idén nyolcezer ingatlant vásárol meg az eszközkezelő, aminek feltételeit a kabinet biztosítja. A NET közölte, ez idő alatt az érintettek lakhatása nincs veszélyben, mert a hitelező a végrehajtási eljárást felfüggeszti. Mint ismeretes, a hitelező pénzügyi intézmény a már felmondott szerződés fedezetéül szolgáló ingatlant kényszerértékesítésre jelölheti. A döntésről a hitelező levélben értesíti a hiteladóst, illetve a zálogkötelezettet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn