Hírek
2021. Május 21. 15:33, péntek |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Két köbméternyi olajat eresztett a csatornába a férfi

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki 2019-ben ásványolajat engedett a csatornába Baján.
A Kecskeméti Járási Ügyészség közérdekű üzem működésének megzavarása bűntettének kísérlete és más bűncselekmény miatt emelt vádat a férfi ellen, aki 2019 decemberében egy csatornanyílásba két köbméternyi, veszélyes hulladéknak minősülő ásványolajat öntött, ami alkalmas volt a bajai szennyvíztelep működésének a megzavarására - tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség pénteken az MTI-t.
A férfi teherautóval egy Szegedi úti szennyvízcsatorna-nyílás fedelét felnyitotta, és csővel beleengedett két köbméter veszélyes hulladéknak minősülő ásványolajat, amelyet nem sokkal korábban egy kalocsai telephelyen szivattyúzott fel - írták.
Ha olaj kerül a felszíni vizekbe, veszélyezteti a vízi élővilágot. Az ásványolaj a bajai szennyvíztisztító telep működését is megzavarhatta volna, ha ugyanis eljut a tisztítómedencébe, elpusztíthatja a baktériumtenyészetet, amely szűri szennyvíziszapot. Emiatt tisztítatlan szennyvíz juthatott volna a Dunába - közölték.
Szerencsére a telep előtti zsilipet elzárták, így a szennyvíztisztító telep tovább működhetett, a vádlott azonban így is legalább egymillió forint kárt okozott - fogalmazott a főügyészség.
Az ügyész a vádlottra felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását kérte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek
Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére
Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.
2025. Május 29. 16:00, csütörtök | Kék hírek
Vádat emeltek egy nő ellen, aki egy 15 éves lányt kényszerített szexmunkára
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és gyermekpornográfia miatt vádat emelt egy bajai nővel szemben, aki a fia náluk lakó, kiskorú barátnőjét fenyegetéssel és erőszakkal szexmunkára bírta rá.
2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek
Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban
Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.
2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek
Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség
A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.