Hírek
2012. Február 14. 07:50, kedd |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Kevés magyar szurkoló tarthat a csapattal

Az MKB Veszprém vezetőedzője, Mocsai Lajos szerint nehéz helyzetben vannak, de hétfőtől gőzerővel készülnek a Csehovszi Medvegyi elleni csütörtöki mérkőzésükre a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.
A B csoport második helyén álló együttes szakvezetője azután beszélt erről az MTI-nek, hogy a Veszprém szombaton 24-21-re kikapott a jól hajrázó lengyel Kielcétől, és most először fordult elő történelme folyamán, hogy sorozatban két hazai találkozóját veszítse el a legrangosabb európai kupasorozatban.
„A Csehov kilencven százalékban megegyezik az orosz válogatottal, és van még plusz két-három jó játékosa. Nagy lövőerővel rendelkeznek, de az orosz iskola ellen is fel lehet készülni. Szerdai elutazásunkig négy edzésünk lesz” – mondta a vezetőedző. Hozzátette: a delegációt 250-en kísérték volna el, de a Malév leállása miatt alig lesz szurkolójuk a csehovi mérkőzésen. A csapat Bécsen keresztül utazik Oroszországba, a találkozó magyar idő szerint csütörtök 16 órakor kezdődik.
A két együttes első, október 22-i veszprémi mérkőzésén a hazaiak 24-22-re nyertek. Lényeges lesz a továbbjutás szempontjából, hogy az MKB az egymás elleni összevetésben jobb lesz-e a Medvegyinél. Ha nem, akkor van olyan verzió, amely alapján a magyar bajnok nem jut tovább a nyolcaddöntőbe.
Amennyiben a Veszprém pontot szerez vagy úgy kap ki Csehovban, hogy az egymás elleni eredmények alapján jobb, mint az orosz gárda – ez egygólos vereséget vagy minimum 23 lőtt találat mellett kétgólos vereséget jelent –, akkor biztosan továbbjut.
A Veszprém az utolsó körben, február 25-én a listavezető, már biztos továbbjutó spanyol Atlético Madridot fogadja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:30, kedd | Sport
Vizes vb - Az olimpiai bajnok kiütésével döntőben a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott lehengerlő játékkal 15-9-re legyőzte az olimpiai bajnok spanyol csapatot a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.
2025. Július 21. 07:53, hétfő | Sport
Vizes vb - A címvédő horvátokat kiütve elődöntős a férfi vízilabda-válogatott
A magyar férfi vízilabda-válogatott 18-12-re legyőzte a címvédő horvát csapatot a szingapúri világbajnokság vasárnapi negyeddöntőjében.
2025. Július 19. 07:48, szombat | Sport
Vizes vb - Betlehem Dávid ezüstérmes a nyíltvízi úszók kieséses sprintversenyében
Betlehem Dávid ezüstérmet nyert a nyíltvízi úszók szombati 3 km-es kieséses sprintversenyében a szingapúri világbajnokságon.
2025. Július 18. 07:49, péntek | Sport
Kl-selejtező - A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele
A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában