Hírek
2012. Április 18. 13:24, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kevesebb mellékhatás az új prosztatarák kezeléssel
Egy új prosztatarák kezeléssel kevesebb mellékhatás érhető el, mint a már létező terápiák esetében - mondják szakértők.
A Lancet Oncology című folyóiratban publikált 41 páciens részvételével készült tanulmány rámutat: a célzott ultrahang csökkentheti az impotencia és az inkontinencia kialakulásának esélyét. http://www.bbc.co.uk/news/health-17726979
Kutatók szerint amennyiben a kísérlet egy nagyobb terjedelmű kutatás során is eredményesnek bizonyul, az ultrahangos módszer a jövőben új kezelési forma lehet.
A sztenderd kezelés során műtétet vagy sugárterápiát hajtanak végre, ezek pedig az egész prosztata területét kezelik és ezért a környező szöveteket károsíthatják, olyan komoly mellékhatásokat generálva, mint a vizelet visszatartási probléma vagy az impotencia.
Csak Nagy-Britanniában minden évben 37,000 férfit diagnosztizálnak prosztatarákkal.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
