Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2015. Július 20. 07:17, hétfő | Belföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció

Kisebb földrengés volt Békés megyében

Kisebb földrengés volt Békés megyében

Kisebb földrengés volt a Békés megyei Zsadány közelében vasárnap - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTA Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumának tájékoztatására hivatkozva az MTI-vel.

A Richter-skála szerinti 2,9-es erősségű földrengésről nem érkezett lakossági bejelentés az obszervatóriumba és a katasztrófavédelem megyei műveletirányítási központjába sem, és egyelőre esetleges károkról sem tudni.

Tóth László szeizmológus az M1 aktuális csatorna műsorában arról beszélt, hogy nem ritkák a hasonló, a lakosság által nem érzékelhető földrengések Magyarországon, évente 100-nál több ilyet mérnek. Ennél nagyobb erősségű földmozgás 5-8 alkalommal fordul elő az országban.

A szakember hozzátette: a tapasztalatok alapján a Balaton és Komárom között, a Jászságban és Békés megyében fordulnak elő leggyakrabban kisebb földmozgások.

Címkék: békés, földrengés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld

A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.