Hírek
2018. Május 17. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kiskorúakat kényszerített prostitúcióra egy bolgár bűnbanda Spanyolországban

Szüleiktől megvásárolt kiskorú lányokat kényszerített prostitúcióra és lopásra Spanyolországban egy bolgár bűnbanda, amelynek 41 tagját vették őrizetbe a hatóságok - közölte a spanyol rendőrség szerdán.
A tájékoztatás szerint a lányokat hamis ígéretekkel hozták a dél-európai országba Bulgáriából, gyakran a szülők - pénz ellenében adott - írásos beleegyezését megszerezve.
A spanyol fővárosban található lakásokban zsúfolták össze őket, amelyek banki tulajdonúak, és üresen álltak, mielőtt a bűnözők illegálisan elfoglalták volna azokat.
A rendőrségi akció során 14 lányt szabadítottak ki ezekből az ingatlanokból, közülük 12 volt kiskorú.
Az őrizetbe vett bandatagokat, akik bolgár állampolgárok, egyebek mellett emberkereskedelemmel, és kiskorúak szexuális kizsákmányolásával gyanúsítják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről
Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba
2025. Június 06. 07:28, péntek | Külföld
Ukrán vezérkar: az ukrán erők csapást mértek Oroszország brjanszki területére
Az ukrán erők precíziós rakétacsapást mértek csütörtökön az orosz rakétacsapatok egyik egységének gyülekezési körzetére az oroszországi brjanszki területen fekvő Klinci város közelében - közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.
2025. Június 06. 07:25, péntek | Külföld
Parajd - Prefektus: nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel
Nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál a csütörtöki mérések szerint - közölte Petres Sándor Hargita megyei prefektus.
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.