Hírek
2016. Szeptember 20. 07:46, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Kisrepülő-baleset - Elszállították a roncsokat, a rendőrség szemtanúkat keres

Zárt trélerre pakolták, majd hétfő délután további vizsgálatra egy hangárba vitték a vasárnap reggel Gödöllő térségében szerencsétlenül járt két kisrepülő roncsait.
A balesetben négyen haltak meg. A rendőrség szemtanúk jelentkezését várja - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság (PMRFK) szóvivője az MTI-vel.
Beluzsárné Belicza Andrea tájékoztatása szerint a rendőrség befejezte a helyszínelést a gödöllői arborétumban, de a létesítmény egy ideig, a helyreállítási munkák végéig még zárva marad.
Vasárnap reggel két kisrepülőgép ütközött össze és zuhant le Gödöllő és Isaszeg között: egy Cessna 182-es, amely ejtőernyősök szállítása után tért vissza éppen a gödöllői reptérre, és egy sétarepülésre induló Piper-28-as. A nyomozás eddigi adatai szerint a Cessnában csak a pilóta, egy 41 éves veresegyházi férfi tartózkodott, míg a Piperben hárman ültek: ezt a kisrepülőt egy 35 éves budapesti férfi vezette, utasa egy 42 éves budapesti nő és egy 8 éves budapesti kisfiú volt. A baleset következtében mind a négyen életüket vesztették - tájékoztatott a szóvivő.
Hozzátette: a rendőrség lefolytatta a helyszíni - és a halottszemlét, ezután kerülhetett sor a roncsok elszállítására és további szakértői vizsgálatra. Hogy pontosan hová viszik a roncsokat, arról a szóvivő nem akart nyilatkozni, mert mint mondta, a vizsgálatot folytató kirendelt szakértők háborítatlanul szeretnének dolgozni.
A rendőrség meghallgatja a légi baleset idején a közelben tartózkodó tanúkat, illetve várják azoknak a jelentkezését, akik a tragédiáról érdemleges információkkal rendelkeznek, esetleg fénykép- vagy videófelvételt készítettek a történtekről. Jelentkezni személyesen a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti osztályán (1133. Budapest, Pozsonyi út 56.) lehet, a telefonhívásokat a PMRFK tevékenység-irányítási központjának 06-1-236-28-83-as telefonszámán, illetve a "Telefontanú" zöld számán (06-80-555-111 ) és a 107-es, 112-es központi segélyhívókon fogadják.
A szóvivő kitért arra is, hogy a baleset okáról csak a várhatóan hónapokig tartó vizsgálatok befejezése után lehet nyilatkozni. A légi baleset körülményeit több szerv is vizsgálja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget