Hírek
2017. November 11. 08:55, szombat |
Életmód
Forrás: blikk.hu
Kiverte a biztosítékot, hogy nincs élet a halál után, most itt a válasz!

Nincs élet a halál után, ez teljesen biztos – ezt állítja egy amerikai tudós, - meg még rengeteg másik is persze, - eléggé megalapozottan.
A halál utáni életben hívőknél ez csúnyán kiverte a biztosítékot, de akkor most lássuk is gyorsan az ellenvéleményt.
Először, egy másik kutatásról ejtsünk néhány szót, amely gyakorlatilag értelmetlenné teszi a halál utáni élet fogalmát, ugyanis az szerepel benne, hogy hamarosan nem lesz „kötelező” meghalni. Az Open Biology szaklapban megjelent korábbi tanulmány szerint ugyanis az szerepel, ha a halál biológiai és kémiai folyamatok, reakciók eredménye, akkor elméletileg kéne lennie egy pontnak, ahonnan a folyamat visszafordítható – írja a life.hu. Vizsgálatok közben előfordult – igaz, nem sűrűn, - hogy néhány szívósabb sejttípus aktivitása a halál utáni pillanatokban megnövekedett. Ha sikerülne kideríteni ennek okát, közelebb kerülnénk az örök élet lehetőségéhez.
És, ha kihagyjuk az egészből a tudományt?
Mit mond a hit és a mitológia a halál utáni életről:
A különböző vallások történetében is sok olyan utalás van, miszerint nem szűnik meg az élet a halál után. A Magyar Katolikus Lexikon szerint ez a hit általában a lélek szellemi voltán alapszik a különböző vallásokban.
- Az ókori Egyiptom lakóinak komoly elképzeléseik voltak a halál utáni életről, ezért balzsamozták a holttesteket, tartósítva ezzel, s a gazdagokkal eltemették azokat a tárgyaikat, vagy épp szolgáikat is, amelyekre szükségük lehet a halál utáni életben.
- Az indiai vallásokban megjelenik a lélekvándorlás, mint a halál utáni élet egyik változata.
- A buddhizmus tanai szerint pedig a lélek beleolvad a nirvánába, a kimondhatatlan létbe és az egyéni tudat megszűnésével megszűnik az egyén szenvedése is.
- A görög mitológiában a léleknek árnyélete van az alvilágban. A germán mondákban szereplő Walhallába a halott hősök kerülhettek.
- Az iszlám a halál utáni életet a paradicsom formájában képzeli el: olyan hely, ahová a megfelelő életet élt emberek kerülnek és a földihez hasonló, de azt jóval meghaladó boldogságban és jótéteményekben részesülnek.
- Az Ószövetség már kissé sötétebben látja ezt a dolgot: a régebbi könyveiben szereplő írások szerint a az ember a halál után a Seolba kerül, ami a holtak országa. ráadásul ez egy olyan hely, ahol a vágyak örökre beteljesületlenek maradnak. Később született meg az a meggyőződés, hogy az embert a halála után valamiféle ítélet várja: megítéltetik földi tettei alapján, és dől el, hogy a jóknak, vagy a rosszaknak fenntartott helyre kerül-e.
Ezekhez a részletesen kidolgozott mítoszokhoz, hitbéli elképzelésekhez képest valóban nüansznyi apróságnak tűnik Sean Carroll professzor gondolatmenete, miszerint ahhoz, hogy a halál utáni élet megtörténhessen, a tudatunknak úgy is léteznie kellene, hogy nem kötődik a testünkhöz. Azonban ez nincs így. A tudós azon az állásponton van, hogy a tudatunk csak atomok és elektronok sorozatából áll, ami a halálunk után szintén a semmivé lesz, így elképzelhetetlen, hogy a fizika törvényei engedjék, hogy létezzen a halál utáni élet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:33, kedd | Életmód
Figyelem, leveskockát hívtak vissza a forgalomból
Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit nem jelölt szójaallergén-tartalom miatt vissza kellett hívni a forgalomból
2025. Július 22. 07:31, kedd | Életmód
Napi 8-10 millió palackot váltunk vissza
2025. Július 21. 08:01, hétfő | Életmód
Ezer fagylaltukupont rejtettek el a Balaton körül
Ezer gombóc fagylaltkupont rejtenek el vasárnaptól a Balaton körül az amerikai fagylaltnap alkalmából.
2025. Július 21. 07:55, hétfő | Életmód
Újabb fejlesztés javítja az idősek biztonságát a Gondosóra programban
A legújabb fejlesztésnek köszönhetően a 112 segélyhívó szakemberei közvetlenül a Gondosóra felhasználójával tudnak kapcsolatba lépni, így a segítség még gyorsabban érkezik.