Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2017. Szeptember 21. 17:25, csütörtök | Helyi önkormányzati
Forrás: okkfehervar.hu

Konferencia a szakképzés, a munkaerőpiac problémáiról és fejlesztéséről

Konferencia a szakképzés, a munkaerőpiac problémáiról és fejlesztéséről

A szakképzés problémái és fejlesztése, a munkaerőhiány megoldása lesz a témája annak a konferenciának, melyet október 3-án tartanak Székesfehérváron, a Jancsár Hotelben.

A programra várják a munkaadókat, a munkavállalókat, a szakképzési intézmények képviselőit.

A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége minden megyére kiterjedő programsorozatot szervez, melynek célja, hogy meghallgassa és összegezze a munkaerőpiac és a szakképzés problémáit, valamint az érintettek bevonásával közös megoldásokat találjon.

A sorozat részeként Székesfehérváron október 3-án, kedden 15:00 órától, a Jancsár Hotelben tartanak konferenciát, melynek keretében a város polgármestere ad tájékoztatást a regionális munkaerőpiac és a szakképzés helyzetéről, a témához kapcsolódó városi tervekről. Szó lesz továbbá az MGYOSZ, mint az egyik legnagyobb hazai munkaadói érdekképviseleti szerv munkájának bemutatása is.

A programra várják a munkaadókat, a munkavállalókat, az önkormányzati képviselőket és a szakképzéssel foglalkozó intézmények vezetőit.

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. A szervezők kérik, hogy az érdeklődők a tomcsik@mgyosz.hu elérhetőségen jelezzék részvételi szándékukat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 16:00, csütörtök | Életmód

Zorán: ötven éve szólóban, ritkaságok lemezen

Ötven évvel ezelőtt írt először dalokat Zoránnak Presser Gábor, gyakorlatilag ezzel indult a népszerű előadó szólópályafutása.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház

Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.