Hírek
2019. Május 23. 07:16, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Közel 5,4 millió az online vásárlók száma Magyarországon

A felnőtt magyar internetezők 91 százaléka, azaz közel 5,4 millióan legalább egyszer vásároltak az interneten az elmúlt egy évben
- derül ki az eNET Internetkutató és Tanácsadó Kft. 1046 ember bevonásával készített áprilisi reprezentatív felméréséből, amit szerdán juttattak el az MTI-nek.
A két évvel ezelőtt, 2017 májusában végzett kutatás óta az online vásárlók tábora 800 ezerrel bővült. Az eNET arra számít, hogy a jövőben az online vásárlók számának emelkedése helyett a vásárlás intenzitásának a növekedésén lesz a hangsúly.
A legtöbben mobiltelefont és kiegészítőket rendelnek az internetről (a megkérdezettek 58 százaléka), továbbá ruházati cikket (57 százalék), játékot vagy ajándékot (53 százalék), a szolgáltatások közül pedig kiemelkedik a szállásfoglalás (60 százalék).
A korábbi években még nagyjából egyenlő arányt képviseltek a készpénzmentes, a készpénzes és a mindkét fizetési módot kedvelők, mára azonban egyértelműen többségbe kerültek a készpénzmentes fizetési módokat preferálók a készpénzzel fizetőkkel szemben (51, illetve 19 százalék), míg a mindkét típusú fizetési módra nyitottak aránya nagyjából változatlanul 30 százalék maradt.
A külföldi webáruházban vásárlók aránya is rohamosan nő: a válaszadók 58 százaléka, azaz 3,1 millióan vásároltak már online külföldről, számuk 2017 májusa óta közel 900 ezerrel bővült.
Az eNET szerint az online bevásárlási szolgáltatások - amelyeket egyre több áruházlánc kínál - terjedése nagyban hozzájárulhat a magyar e-kereskedelem bővüléséhez. Az áprilisi felmérésük szerint az e-vásárlók 22 százaléka, azaz 1,2 millió ember élt már ezzel a lehetőséggel: a válaszadók 67 százaléka a Tesco, 27 százaléka az Auchan online áruházában vásárolt már. Megjegyezték, hogy májusban elindult a Spar hasonló szolgáltatása is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.