Hírek
2023. Szeptember 30. 14:06, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Külügyi szóvivő: lényegi változás nem történt az OTP háborús szponzori státuszának ideiglenes felfüggesztésével
Lényegi változás nem történt azzal, hogy az ukrán Nemzeti Korrupciómegelőzési Ügynökség (NAZK) ideiglenesen felfüggesztette az OTP nemzetközi háborús szponzori státuszát - közölte Paczolay Máté.
Tájékoztatása szerint a magyar álláspont világos: amíg az OTP-t nem veszik le a listáról, addig Magyarország nem fog hozzájárulni semmilyen további európai uniós finanszírozáshoz az ukrajnai fegyverszállítások tekintetében.
A NAZK Magyarország kérésére jelentette be az ideiglenes felfüggesztést és közölte: cserébe elvárják Magyarországtól, hogy támogassa az Európai Békekeret 500 millió eurós részletének átutalását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
