Hírek
2017. November 25. 08:19, szombat |
Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti:
Lelőttek egy cirkuszból elszabadult tigrist Párizsban, a gazdáját őrizetbe vették

Elszabadult egy tigris egy cirkuszból pénteken Párizsban. A 200 kilogrammos állatot a gazdája lelőtte, a férfit őrizetbe vette a rendőrség - közölték rendőrségi források.
A tűzoltókat délután 6 órakor riasztották helyi lakosok, akik a francia köztelevízió XV. kerületi székháza közelében, Párizs nyugati határán látták a vadállatot.
Miután a hír pillanatok alatt elterjedt a közösségi oldalakon, a fővárosi közlekedési vállalat elővigyázatosságból leállította a környéken a villamosforgalmat, amely félórával később, a rendőrség jóváhagyásával indult újra.
A párizsi prefektúra este fél 7 órakor a Twitteren jelezte, hogy a "veszély elmúlt", és kérte a lakosságot, hogy ne terjesszen tovább álhíreket.
A tigris a Bormann Moreno cirkuszból szabadult el, amely délután állította fel a sátrát a XV. kerületben, ahol december 3-án nyitja meg kapuit a közönségnek.
"A tulajdonos sokkos állapotban van. Amikor mi kiértünk, a 200 kilogrammos tigris már nem élt" - közölte Valérian Fuet kapitány, a tűzoltóság szóvivője. Elmondása szerint a tigrist egy parki sétányon lőtte le a gazdája, az állat nem jutott ki az utcára, gyalogosak nem voltak a közelében.
Az állat gazdáját őrizetbe vette a rendőrség.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.