Hírek
2017. Szeptember 16. 09:24, szombat |
Helyi sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Lenullázta a Villach-ot és három góllal nyert a Fehérvár AV19

Micsoda kontraszt! Egy héttel ezelőtt kilenc gólt kapott hazai pályán a Fehérvár AV19, most pedig egyet sem, és a szezont remekül kezdő Villach ellen megszerezte első rendes játékidős győzelmét.
- A hibátlanul védő Rajna Miklós és a kétgólos Jeff LoVecchio volt a meccs hőse hazai részről.
Az első harmadban nem láthatott gólt a fehérvári jégcsarnokot megtöltő szurkolósereg, de akadtak lehetőségek mindkét kapu előtt. Többet lőttek a vendégek, ám ezúttal nem kedveskedett olyan ajándékokkal a Volán az ellenfélnek, mint az első fordulóban a Bécsnek. Rajna pedig hárította a villachiak próbálkozásait. A második játékrészben aktívabbá vált a Volán támadásban, nyomás alatt tudta tartani a vendégek kapuját. A harmad közepén Jeff LoVecchio kerülte meg óriási lendülettel a Villach kapuját, hátulról ráütötte a korongot az elfekvő kapusra, akiről bepattant a pakk.
Előnnyel kezdte tehát a záró felvonást Benoit Laporte csapata, de szerencsére is szüksége volt, hogy ne egyenlítsenek az osztrákok. Egy ízben Rajna már a bárdját is elvesztette, de az üresen maradó sarok helyett kapuvasra ütötték a korongot a támadók. A túloldalon ellenben Lovecchio ismét kegyetlen volt, parádésan húzta fel a léc alá a pakkot, megduplázva az előnyt. Ekkor már nem volt sok hátra, kockáztatott a Villach, és miután levitte kapusát, megkapta a kegyelemdöfést. Erdély Csanád szerzett korongot és küldte az üres kapuba. Kevesen hitték volna, de a Capitalstól elszenvedett nagy vereség után már pozitív mérleggel áll, ráadásul a harmadik fordulóban gólt sem kapott a Fehérvár!
- Rajna Miklós huszonnyolc lövést hatástalanított!
Fehérvár AV19 - Villacher SV 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
Gól: Lovecchio (2), Erdély.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Életmód
Pünkösd - A szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények
A Szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények. A húsvét után ötven nappal tartott pünkösd - a húsvét és a karácsony mellett - a harmadik legnagyobb keresztény ünnep, neve a görög pentékoszté (ötven) szóból ered.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.
2025. Június 07. 09:39, szombat | Sport
Magyar-svéd - Kétgólos vereség
A magyar labdarúgó-válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a tartalékos svéd csapattól a telt házas Puskás Arénában rendezett pénteki barátságos mérkőzésen.