Hírek
2017. Május 11. 10:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Lopott árammal termesztettek kábítószert Veresegyházon
Vádat emeltek négy veresegyházi férfi ellen, akik marihuánaültetvényeket működtettek lopott árammal - közölte a Pest Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Szabó Ferenc főügyész közleménye szerint a négy vádlott még 2014-ben határozta el, hogy nagy tételben kannabiszt termeszt és a növényből készített kábítószert értékesíti. Veresegyházon ezért két családi házat vásároltak, amelyeket teljesen a termesztésre alakítottak át. A feladatokat megosztották egymás között; egyikük irányítóként intézte a kábítószer értékesítését és ő osztotta ki a munkáért járó pénzt a társainak.
A rendőrök 2016 februárjában házkutatást tartottak mindkét családi házban, ahol kétezer tő kannabiszt találtak és foglaltak le. A termesztéshez szükséges áramot a vádlottak illegálisan, méretlenül vételezték, így az áramszolgáltatónak 2,5 millió forint kárt okoztak.
A Pest Megyei Főügyészség jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem és lopás bűntettével vádolta meg a férfiakat, akik előzetes letartóztatásban várják a tárgyalást - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
