Hírek
2017. Július 04. 07:33, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Lövöldözés volt Toulouse-ban, egy ember meghalt

Két ismeretlen fegyveres tüzet nyitott hétfőn este járókelőkre a délnyugat-franciaországi Toulouse-ban, egy embert lelőttek, és hatot megsebesítettek - jelentette a francia média a helyi hatóságokra hivatkozva.
Két sebesültnek súlyos az állapota.
Egy helyi tisztségviselő azt mondta, hogy a nyomozóhatóságok nem zárnak ki semmit, de egyelőre nincs arra utaló jel, hogy terrorcselekmény történt volna. Egyes híradások szerint az incidens drogcsempészettel hozható összefüggésbe, két kábítószercsempész bűncsoport leszámolásáról lehet szó. Vannak olyan értesülések is, amelyek szerint a megölt járókelőt a hatóságok állítólag gyilkossággal gyanúsították, ezért nem kizárt, hogy bosszúból ölték meg.
Az incidens a nagyváros Reynerie kerületében történt helyi idő szerint röviddel este kilenc óra után. Két motorkerékpáros vagy robogós férfi tüzet nyitott a város egyik terén lévő járókelőkre, majd elmenekült.
A hatóságok hivatalosan egyelőre nem adtak tájékoztatást az esetről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.
2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld
Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében
Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.