Hírek
2017. Július 12. 08:03, szerda |
Helyi sport
Forrás: albakosar.hu
Macedón vagy észt, majd török ellenfél várhat az Albára a BL-ben
Megtörtént a kosárlabda Bajnokok Ligája selejtezőjének sorsolása.
A magyar bajnok Alba Fehérvár a második selejtező körben kapcsolódik a sorozatba, az elsőből a macedón Sokoli és az észt Kalev párharcának továbbjutója lesz az ellenfél.
Amennyiben ezt az akadályt sikerrel veszi Dzunics Braniszlav csapata, a főtábálra jutásért a tavaly a BL-ben negyeddöntős török Karsyaka ellen játszhat.
A genfi sorsoláson kiderült, hogy nem lesz könnyű dolga a magyar bajnoknak, bár lehetett volna nehezebb is. A macedón és észt csapat párharcából is kemény ellenfelet fog kapni a fehérvári együttes, a török rivális pedig Európa egyik legerősebb ligájából érkezik.
Az is kiderült, hogy ha csoportkörbe jut az Alba, ott kikkel játszana. Ezek szerint a Bajnokok Ligája A-csoportjában az AS Monaco (francia), Hapoel Holon (izraeli), UCAM Murcia (spanyol), Jenyiszej Krasznojarszk (orosz), Dinamo Sassari (olasz), EWE Baskets Oldenburg (német) hatos mellett a Kapfenberg/Benfica/Lukoil/Juventus négyesből érkező csapat lehet még ellenfél.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
2026. Március 04. 17:00, szerda | Sport
Schmidt Gábor: 2010 óta tízszeresére nőtt a sportra fordított állami támogatás
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
