Hírek
2017. November 20. 08:58, hétfő |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
MAGABIZTOS FEHÉRVÁRI GYŐZELEM AZ ÚJONC OTTHONÁBAN

34-17-re verte az újonc Vasast az Alba Fehérvár KC a női kézilabda bajnokságban.
A fiatal, magyar játékosokkal felálló angyalföldi reményeket már a találkozó elején lehűtötte Deli Rita együttese, amely az első játékrészben mindössze nyolc gólt „engedélyezett” ellenfelének.
Négy meccses veretlenségi szériával a háta mögött érkezett az Alba Fehérvár KC a Vasas Népfürdő utcai albérletébe, ráadásul az újonc mindössze egy pontot szerzett a bajnokság első hét mérkőzésén, utóbb pedig a Magyar Kupában búcsúztatta a Debrecen. Sajnos egyik Herr-testvér sem léphetett pályára a Tromos csarnokban: Orsolya, a fehérváriak kapuvédője még a szezon előtt szenvedett súlyos sérülést, ami miatt csak jövő év elején térhet vissza a pályára, a Vasast erősítő, átlövő poszton játszó Anita pedig betegség miatt nem vállalta a játékot.
A fehérváriak igyekeztek dominálni, ami be is jött. A rekordbajnok 2-2-ig tudta tartani a lépést a fekete-fehér mezben játszó Albával, amely ezután 7-0-ás rohammal ellépett a piros-kékektől. Pelczéder, Zhilinskaite, Lavko, Gorshenina és Májer góljaira csak 9-2-nél jött a válasz. Nem sokkal később Májer Krisztina három találatának köszönhetően már 15-5 állt az eredményjelzőn. Azért volt ok ijedtségre a fehérváriaknál, mivel Temes Bernadett egy ütközés után arcát fájlalva a földön maradt – sajnos nem is tért vissza pályára. Felzárkózni nem, csak a különbséget tudta állandósítani a Vasas, amely tíz gólos hátrányban vonulhatott a szünetre.
Kovács Péter a hazaiak mestere valamelyest felrázta csapatát a félidőben: Kocsis góljára még válaszolt Pelczéder, Németh Nedda és Kuczora góljára csak három perc után jött a válasz, de így is kilenc góllal mentek a vendégek. Aztán ismét jött egy parádés Alba-futás: ezúttal egy ötös, majd egy kettes – nem utolsósorban Do Nascimento heteseinek köszönhetően – jó hír, hogy a brazil szélső az év utolsó bajnokiján, a december 30-i MTK elleni hazai derbin már mezőnyben is bevethető lesz. Gjorgjievska is dicséretet érdemel, az Alba légiósa két találata zárta a számos hazai kiállítással tarkított találkozót. 34-17-re győzött az Alba Fehérvár, ezzel kilenc ponttal vonult a december végéig tartó válogatott szünetre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:34, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Simán kikapott a címvédő Real Londonban, nyert az Inter Münchenben
2025. Április 08. 07:56, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - Kedvező mérleggel utazik a Real Madrid Londonba, Bayern-Inter csata Münchenben
A címvédő Real Madrid az Arsenal vendégeként lép pályára, a Bayern München pedig az Internazionalét fogadja a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, a negyeddöntős párharcok első mérkőzésén.
2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport
Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.
2025. Április 07. 07:33, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Kétgólos FTC-siker a derbin
A címvédő Ferencváros 2-0-s győzelmet aratott ősi riválisa, a vendég Újpest felett a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.