Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2014. Október 27. 11:08, hétfő | Belföld
Forrás: Könykultúra Magazin

Magyar szálú regénnyel, íróként is debütált a világhírű rendező

Magyar szálú regénnyel, íróként is debütált a világhírű rendező

Megjelent Konzum címmel első regénye David Cronenbergnek. A világhírű kanadai horrorrendező és producer kötetét a mű fordítója, Hegyi Pál és szerkesztője, Berta Ádám mutatta be az Olvasás Éjszakáján a fővárosban.

A Stereo, A jövő bűne, az Agyfürkészők, a Holtsáv, A légy és jó pár, ma már klasszikusnak vagy legalább klasszikusabbnak számító horrorfilm atyja, David Cronenberg első regényével jelentkezett. A Hollywoodban is elismert és népszerű kanadai rendezőt és producert az úgynevezett biohorror nagymestereként tartják számon, hiszen filmjeiben rendre megjelennek különféle állatok, bogarak vagy emberi keverékeik, és természetesen nem hiányozhatnak belőlük az idegtépő, sokkoló, véres jelenetek sem.

Természetesen ezek közül jó pár elem megtalálható a Konzum című regényben is... folytatás a Könyvkultúra Magazin oldalán.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.

2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld

Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció

2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld

Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel

Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.

2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld

A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték