Hírek
2023. Augusztus 23. 12:28, szerda |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Már augusztus 28-tól, hétfőtől elfogadják a szeptemberre érvényes tanulóbérleteket

Már augusztus 28-tól, jövő hétfőtől érvényesek a szeptemberre szóló tanulóbérletek a helyközi buszjáratokon és a székesfehérvári helyi járatokon egyaránt.
Az intézkedés célja, hogy minél inkább megkönnyítsék a tanévkezdést.
Az Építési és Közlekedési Minisztérium engedélyezte, hogy a helyközi közlekedésben augusztus 28-án, hétfőn üzemkezdéstől elfogadják a szeptemberre szóló tanulóbérleteket.
Ennek nyomán a VOLÁNBUSZ Zrt. kezdeményezte, hogy az intézkedést az egységes alkalmazása érdekében terjesszék ki a helyi közlekedésre is.
Székesfehérvár Önkormányzata, mint a város helyi közösségi közlekedésének megrendelője elfogadta ezt a javaslatot, így Fehérváron a szeptember havi tanulóbérletekkel már augusztus 28-tól, jövő hétfőtől érvényesen lehet utazni a helyijáratokon is.
Az intézkedéssel igyekeznek gördülékennyé és problémamentessé tenni a 2023/2024-es tanév elkezdését a diákok és családjaik számára.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Életmód
Figyelem, leveskockát hívtak vissza a forgalomból
Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit nem jelölt szójaallergén-tartalom miatt vissza kellett hívni a forgalomból
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.