Hírek
2018. December 17. 09:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Már többezer jövő évi autópálya-matricát értékesítettek elővételben
A december elseje óta megvásárolható 2019-es éves országos és megyei e-matricákból 23 ezer darabot értékesítettek a tavaly december első két hetében eladott 19 ezer darabbal szemben
- tájékoztatta az MTI-t az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) hétfőn. Az ITM közölte: december első felében 8 ezer országos és 15 ezer megyei jogosultság kelt el elővételben.
Mivel az idei évre váltott autópálya-matricák január végéig használhatók, az új matricák beszerzésére két teljes hónap áll az autósok rendelkezésére - idézték fel a közleményben.
A 2019-es megyei e-matricák közül a Pest megyeiből fogyott a legtöbb, de a legkeresettebbek közé tartoznak a Fejér és Győr-Moson-Sopron megyei változatok is.
A 2019-es jogosultságok érvényességi ideje január 1-től 2020. január 31-tart - ismertették.
A minisztérium szerint a kezdeményezésükre elérhető kényelmi szolgáltatás, az elővételi lehetőség kedvező fogadtatásra talált.
Az autósok az ematrica.nemzetiutdij.hu oldalon kezelési költség nélkül vásárolhatják meg e-matricájukat. Az ügyfelek ezen kívül a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató ügyfélszolgálati irodáiban, viszonteladó partnereinél, sms-ben vagy mobil applikáción keresztül is vehetnek e-matricákat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
