Hírek
2017. December 22. 09:22, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Másfél tonna hamis terméket foglaltak le a Liszt Ferenc repülőtéren

Mintegy másfél tonna hamis terméket, dohánycsomagoló tasakot és belga adójegyet rejtő küldeményt foglaltak le a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a pénzügyőrök lefoglaltak egy Hongkongból érkező 538 csomagból álló küldeményt, amelyben összesen 55 ezer dohánycsomagoló tasakot, valamint több 99 ezer belga adójegyet találtak. A csomagok címzettje egy magyarországi cég volt.
A dohánycsomagoló termékeken kívül a pénzügyőrök 41 csomagban ötezernél több hamis DVD-t és sok száz mobiltelefon tartozékot is találtak, melyekről a szakértő megállapította, hogy hamisak.
A NAV elrendelte a hamis DVD-k és a mobiltelefon tartozékok megsemmisítését. A dohánycsomagoló tasakokat, a belga adójegyeket lefoglalták és bélyeghamisítási bűntett, valamint iparjogvédelmi jogok megsértése bűntett elkövetésének gyanúja miatt feljelentést tettek - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld
AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!
Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől
2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld
Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője
Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában
2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható
A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.