Hírek
2020. November 30. 09:15, hétfő |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Meghalt 151 beteg, 5595-tel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon

Meghalt 151, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 5595 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu hétfőn.
A kormányzati portálon azt írták: 217 122-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 4823-ra emelkedett, a gyógyultak száma 63 860.
Az igazolt fertőzöttek számában megjelennek a mentők által, a szűrőbuszokon és a kórházi dolgozók körében gyorsteszteléssel kiszűrtek is. A bölcsődei, óvodai, iskolai és szociális dolgozóknál végzett célzott, csoportos tesztelés összesített eredménye a héten várható - tudatták.
Az aktív fertőzöttek száma 148 439. Az aktív fertőzöttek 20 százaléka, az elhunytak 24 százaléka, a gyógyultak 25 százaléka budapesti.
Kórházban 7734 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 666-an vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 48 796-an vannak, a mintavételek száma 1 648 022-re emelkedett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.