Hírek
2018. Szeptember 28. 13:07, péntek |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Megkezdődött a minőségi magyar élelmiszert népszerűsítő programsorozat

Pénteken szakmai konferenciával kezdődött az a programsorozat, amely a minőségi magyar élelmiszerek népszerűsítését tűzte ki célul.
Szombaton a Jancsárkert Piacon megannyi helyi termelő várja a fehérváriakat a IV. Fejér Megyei Termelői Mustra és Vásár keretében.
Az agrárgazdálkodás minőségi fejlesztése érdekében évek óta a legfontosabb szakmai célkitűzés, hogy „kerüljön minőségi magyar termék az asztalra!”
Pénteken agrárszakmai konferenciát rendeztek a Megyeházán, ahol az uniós agrárpolitikáról, a Vidékfejlesztési Program kisgazdaságok számára kínált fejlesztési lehetőségeiről, az élelmiszerbiztonságról és minőségről, valamint arról is szó volt, hogy milyen az interaktív termelői piac a Jancsár Piac példáján keresztül.
A konferencián Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke arról tartott előadást, hogy Magyarország számára mit jelent a közös agrárpolitika, hogyan tudják versenyképessé tenni a magyar agrár élelmiszergazdaságot és hogyan készülnek a következő uniós költségvetési időszakra.
Jakab István elmondta, az agrárszakma egyik legfontosabb célkitűzése, hogy a gazdák jövőbeli generációi ne csak alapanyagot, hanem minél jobban feldolgozott termékeket állítsanak elő, mert ez a magyar vidék jövője. Jakab István szólt arról a kiemelt stratégiai célról is, hogy rendbe kell tenni a vízgazdálkodást egy nemzeti vízhasznosítási rendszer kidolgozásával. "Ez tesz képessé minket arra, hogy a szántóföldek esetében legyen diverzifikáció, akár új növényfajok termesztésbe vonásával." - tette hozzá.
Szombaton a Fejér Megyei Helyi Termék Mustrával folyttódik a programsorozat.
Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke elmondta, hogy a Hungarikumok megyei vetületeként a Jancsárkert termelői piac és közösségi tér felvételt nyert a Fejér Megyei Értéktárba, annak hivatalos tagja lett. "Fontos, hogy mind a megye, mind az ország polgárai minőségi magyar termékeket fogyasszanak, amelyek nemcsak felveszik a versenyt a legjobb minőségű külföldi termékekkel, hanem sok esetben felül is múlják ezeket." - tette hozzá a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 24. 07:33, csütörtök | Bulvár
Elhunyt Ozzy Osbourne, a Black Sabbath legendás énekese
Elhunyt 76 éves korában Ozzy Osbourne, a brit Black Sabbath heavymetál zenekar legendás énekese - közölte kedden a BBC a többszörös Grammy-díjas művész családjának közleményére hivatkozva.
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.