Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2017. Augusztus 14. 17:28, hétfő | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Megnyitották - újra lehet közlekedni a Palotai úti Gaja-hídon

Megnyitották - újra lehet közlekedni a Palotai úti Gaja-hídon

Hétfőn délután, az előre megadott határidő szerint megnyitották a forgalom előtt a Gaja-hidat, így jelentősen enyhülnek a torlódások a Móri út, Malom utca kereszteződésben és a Zichy ligetnél.

A híd felújítása tovább folytatódik, azonban ezek a munkák már nem befolyásolják a gépjárműforgalmat.

Június 17-e óta volt lezárva a Palotai úton a Gaja-híd, melynek felújításával már nem lehetett tovább várni, mert rendkívül rossz állapotban volt a szerkezet. A 60-as években történt szélesítésekor az építéshez képest más technológiát alkalmaztak, és emiatt olyan hosszirányú repedések voltak a hídon, hogy a korrózió is sokkal nagyobb volt, mint ahogyan kívülről az látszott.

Csorna László, a C és R Közlekedésépítő Kft. ügyvezetője elmondta, hogy hosszabbított műszakokban dolgoztak, hogy a lehető leghamarabb végezzenek és vissza lehessen engedni a forgalmat a hídra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége

Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb