Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2012. Január 05. 07:31, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Megvan a hepatitis C elleni oltóanyag?

Megvan a hepatitis C elleni oltóanyag?

Bevethetőnek bizonyult az első, egészséges embereken végzett teszteken a hepatitis C elleni újfajta oltóanyag.

A készítményt csimpánzokból nyert génmanipulált vírus segítségével állították elő, hogy így mobilizálják az emberi immunrendszert a hepatitis C ugyancsak virális kiváltója ellen.

A munkában részt vevő két kutatócsoport a Science Translational Medicine című szaklapban mutatja be, hogyan azonosították a megfelelő csimpánzvírusokat, hogy létrehozzák a kísérleti hatóanyagot. Ez idáig nem létezett a hepatitis C elleni eredményes oltóanyag. Azt, hogy az új készítmény valóban csökkenti-e az embereknél az új fertőzések számát, még nem vizsgálták.

A többnyire véren keresztül terjedő hepatitis C vírus sok esetben tartós fertőzéshez és májkárosodáshoz vezet.

Címkék: Hepatitis C, oltás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.