Hírek
2013. Március 22. 06:51, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Mérsékelte a másodfokú figyelmeztetéseket a meteorológiai szolgálat
Mindenhol elsőfokúra mérsékelte korábban kiadott másodfokú figyelmeztetéseit az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kora reggel.
Korábban péntekre Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére másodfokú figyelmeztetéseket adott ki a meteorológiai szolgálat. Most ezt mind a viharos szélre, mind a hófúvásra vonatkozóan elsőfokúra mérsékelték. Így már valamennyi érintett területeken csak citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetések, illetve riasztások vannak érvényben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kora reggel az MTI-hez eljuttatott figyelmeztető előrejelzésében azt írta: északkeleten és az ország középső sávjában a sokfelé viharos (60-85 kilométer/órás) széllökésekkel kísért északi szél estére lassanként mérséklődik.
A Dunától keletre fekvő tájakon a déli órákig folytatódik a váltakozó intenzitású havazás, amelynek során legfeljebb 6 centiméternyi friss hó hullhat. Emiatt kora délutánig helyenként hófúvásra is számítani kell - tették hozzá.
A meteorológiai szolgálat egész napra szóló figyelmeztetése szerint a viharos szél miatt jelenleg tizenhárom megyében - Borsod-Abaúj-Zemplénen és Szabolcs-Szatmár-Beregen kívül Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Veszprém, Fejér, Zala, Somogy, Tolna, Baranya, Bács-Kiskun és Pest megyében, valamint Budapesten van érvényben elsőfokú figyelmeztetés.
Emellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Csongrád, Bács-Kiskun és Pest megyében, továbbá a főváros területén várható hófúvás miatt is elsőfokú a figyelmeztetés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
