Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2016. Július 03. 18:32, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Mérsékelten meleg, napsütéses idő várható

Mérsékelten meleg, napsütéses idő várható

A jövő héten sok lesz a napsütés, de a hét közepén esőre és átmeneti lehűlésre kell készülni, a hétvégén azonban ismét visszatér a 30 Celsius-fok közeli meleg

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi, az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn országszerte sok lesz a napsütés, csapadék sehol sem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 11-17, a legmagasabb hőmérséklet többnyire 25-28 fok között alakul.

Kedden is sok napsütés várható, de estétől az Észak-Dunántúlon és északkeleten kialakulhat egy-egy zápor, esetleg zivatar. A leghidegebb órákban 9-18 fok lehet, napközben 27-31 fokig melegszik a levegő.

Szerdán szórványosan várható zápor, zivatar, legnagyobb eséllyel a Dél-Dunántúlon, valamint északkeleten. Emellett megerősödik, az északi megyékben helyenként viharossá is fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet 15-21, a maximumhőmérséklet 25-30 fok között valószínű.

Időnként csütörtökön napközben is megerősödhet a szél, de csapadék nem valószínű, és ismét sok napsütésre lehet számítani. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-17, a legmagasabb hőmérséklet 22-26 fok között alakul.

Pénteken, szombaton és vasárnap is sok napsütés várható csapadék nélkül. A minimumhőmérséklet pénteken 10-16, szombaton 13-18, vasárnap 15-20 fok között valószínű. A nappali maximumok pénteken 24-28, szombaton 28-32, vasárnap 29-33 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás, nyár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.