Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2025. Április 24. 07:37, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

MOL Magyar Kupa - Az örökrangadó megnyerésével ismét az FTC lesz a Paks döntős ellenfele

MOL Magyar Kupa - Az örökrangadó megnyerésével ismét az FTC lesz a Paks döntős ellenfele

A Ferencváros hátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a vendég MTK Budapestet a labdarúgó MOL Magyar Kupa szerdai elődöntőjében, így ismét a zöld-fehérek lesznek a címvédő Paks ellenfelei a fináléban.

A két fővárosi csapat vasárnap a bajnokságban újra összeméri erejét, négy nap múlva viszont az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A kupafinálét május 14-én a Puskás Arénában rendezik.

MOL Magyar Kupa, elődöntő:

Ferencvárosi TC-MTK Budapest 3-1 (1-1)

--------------------------------------

Groupama Aréna, 11 057 néző, v.: Pintér

gólszerzők: Ramírez (45.), Pesic (51.), Joseph (79.), illetve Molnár R. (16.)

sárga lap: Pesic (44.), illetve Beriasvili (44.), Kovács P. (87.), Molnár R. (92.), Kádár (93.)

Ferencváros:

------------

Dibusz – Makreckis, Cissé, Gartenmann, Szalai G. – Tóth A. (Ben Romdhane, 73.), Romao, Keita (Maiga, a szünetben), Ramírez (Civic, 83.) – Saldanha (Varga B., a szünetben), Pesic (Joseph, 73.)

MTK Budapest:

-------------

Csenterics - Varju, Beriasvili, Kádár, Kovács P. - Kata, Horváth A. (Németh K., 75.) - Molnár Á. (Bognár, 61.), Kosznovszky, Molnár R. - Jurina

Az MTK sokkal elszántabban és élesebben kezdte az örökrangadót, veszélyesebb akciókat vezetett az esélyesebb riválisánál, erőfeszítései pedig bő negyedóra után sikerre vezettek, mert egy tetszetős támadás és szép lövőcselek után Molnár Rajmund közelről bombázott a keresztléc alá. Hátrányban rögtön magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a zöld-fehérek, akik bizonyos időszakokban beszorították a fővárosi ellenfelüket, de a kék-fehérek védelme sokáig állta a sarat, mígnem Ramírez középre tartó lövése váratlanul utat talált a kapuba.

Robbie Keane vezetőedző kettős cserével frissítette a Ferencvárost, amely részben ennek is köszönhetően hamar megszerezte a vezetést, ugyanis Romao kiugratása után a beállt Varga remekül emelt a középen üresen álló Pesichez, a szerb támadó pedig közelről nem is hibázott fejjel. A vezetés birtokában a hazaiak átadták a kezdeményezést az MTK-nak, amely komoly nyomást így sem tudott gyakorolni Dibusz kapujára, az FTC pedig gyors ellentámadásokkal veszélyeztetett. A találkozót bő tíz perccel a vége előtt egy másik ferencvárosi csereember, Joseph döntötte el. A hátralévő időben a kék-fehérek mentek előre becsülettel, de végül szépíteniük sem sikerült.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:30, kedd | Sport

Vizes vb - Az olimpiai bajnok kiütésével döntőben a női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott lehengerlő játékkal 15-9-re legyőzte az olimpiai bajnok spanyol csapatot a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.

2025. Július 21. 07:53, hétfő | Sport

Vizes vb - A címvédő horvátokat kiütve elődöntős a férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 18-12-re legyőzte a címvédő horvát csapatot a szingapúri világbajnokság vasárnapi negyeddöntőjében.

2025. Július 19. 07:48, szombat | Sport

Vizes vb - Betlehem Dávid ezüstérmes a nyíltvízi úszók kieséses sprintversenyében

Betlehem Dávid ezüstérmet nyert a nyíltvízi úszók szombati 3 km-es kieséses sprintversenyében a szingapúri világbajnokságon.

2025. Július 18. 07:49, péntek | Sport

Kl-selejtező - A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele

A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában