Hírek
2023. December 05. 08:18, kedd |
Helyi
Forrás: fmc.hu
Móri út: egy évig készült, új kerékpársáv és két körforgalom is van rajta
Végéhez ér a Móri út felújítása. Az elmúlt egy évben közel másfél kilométeren újult meg az útpálya. Két körforgalom és kerékpársávok is épültek.
Víziközmű-felújításokkal indult az év elején a Móri út felújítása, majd helyreállították a csapadékvíz elvezető rendszert is. Ez után következhetett az útpálya felújítása. Az elmúlt egy évben közel másfél kilométernyi szakasz újulhatott meg a Zichy ligettől a Szent Vendel utcáit.
Két körforgalmat, kerékpáros sávokat és új parkolókat is építettek a felújított szakaszon.
"Kettő körforgalom épült a szakaszon, két ütemben, két közbeszerzési eljárás keretében. Átalakítottuk a Csitáry G. Emil utca csomópontját, az Irányi Dániel utca pedig két irányú lesz a jövőben, illetve kerékpársávok is készültek a Móri út mind két oldalán, irányhelyesen" - sorolta a fejlesztés részleteit a projekrzárón Nagy Zsolt, a Közlekedési Iroda vezetője
"A Móri út egy lüktető fő ere a városnak. Fehérvár és Felsőváros egyik legforgalmasabb útja újulhatott meg" – erről már Földi Zoltán beszélt a projektzárón. A felújításnak köszönhetően jó minőségű úton érkezhetnek meg a városba az agglomerációból a munkavállalók, ugyanakkor az itt élők életminőségén is javítottak a fejlesztéssel – hangsúlyozta az önkormányzati képviselő.
A teljes fejlesztés 1 milliárd 154 millió forintos európai uniós forrásból valósulhatott meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
