Hírek
2025. Április 05. 07:56, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai

Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.
Hozzátette, azt látják, hogy január-februárban közel 16 százalékkal emelkedtek a díjak, az internetről van szó, a televíziózásról vagy a mobilszolgáltatási díjakról. Azért ez elég magas - fogalmazott.
Következik a további díjemelés - mondta a miniszter, hozzátéve, áprilistól szeretnének további áremeléseket végrehajtani ezek a szolgáltatók, ez elfogadhatatlan.
Kiemelte:
alapvetően azt szeretnék elérni, hogy önkéntes árkorlátozás legyen, ne emelkedjenek tovább az árak. "Mi azt gondoljuk, hogy nemzetközi összehasonlításban is drágák ezek a telekommunikációs árak. Egy hetük van rá, hogy visszajöjjenek - ez hétfő-kedd -, hogy milyen vállalásokat tudnak tenni számunkra"
- mondta.
A felvetésre, hogy áprilisban valamilyen döntés születhet, ami ármérséklő hatással lehet, azzal reagált: a kormány fog arról dönteni, hogy a piaci szereplők vállalásai elfogadhatóak-e, vagy a piaci szabályozás eszközéhez fog nyúlni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait
Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása
Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -