Hírek
2024. Október 18. 07:48, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Navracsics Tibor: együttműködésre sarkall a Versenyképes járások program

Együttműködésre sarkallja a járásokat a jövő január elsején induló Versenyképes járások program.
Az egyeztetések nyomán formálódó program többlet lehetőséget biztosít a már meglévő területfejlesztési programok mellett a járások számára – hangsúlyozta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter csütörtökön Veszprémben.
Navracsics Tibor a Veszprém vármegyei településvezetők és országgyűlési képviselők részvételével zajló fórumon elmondta, hogy 2010 és 2022 között a járások jelentős fejlődésen mentek keresztül, a folyamat azonban még nem elég gyors.
Kiemelte: bár a közép-dunántúli régió országos szinten sikeres, mégis vannak elmaradott járásai.
A felzárkózásnak több lehetőséget kell adni a járások szintjén, ehhez pedig létrehoznak egy 65 milliárd forintos területfejlesztési alapot. Az iparűzésiadó-bevételek növekményéből létrehozott alapból a járások pályázat útján jutnak majd bevételhez – közölte.
Navracsics Tibor elmondta, járási szinten fejlesztési fórumokat hoznak létre polgármesterek és a vármegyei közgyűlési elnökök részvételével, akik rangsorolják a projekteket, a minisztérium pedig kijelöli a prioritási lista alapján, hogy melyik beruházást támogatja.
A miniszter fontosnak nevezte, hogy a járások közösen, együttműködve is indulhatnak a pályázatokon.
Közölte azt is, hogy a januárban induló területfejlesztési szolgálat segíti majd az önkormányzatokat a pályázatok lebonyolításában.
A tárcavezető felhívta a figyelmet arra, hogy az iparűzésiadó-növekménynél a programnak köszönhetően több lesz a megpályázható pénz, azonban a hatékony felhasználáshoz térségi együttműködés szükséges.
A programnak köszönhetően 174 járásból 141 jut nagyobb fejlesztési forráshoz, mint amit a korábbi iparűzésiadó-növekmény megengedett volna – mutatott rá Navracsics Tibor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget