Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2017. Február 14. 07:41, kedd | Külföld
Forrás: mti

Négyen haltak meg a franciaországi lavinaomlásban

Négyen haltak meg a franciaországi lavinaomlásban

Három francia snowboardost, egy család tagjait és kísérőjüket elsodort egy lavina hétfő délelőtt a francia Alpokban, Tignes település közelében, mind a négyen meghaltak - közölték az illetékes hatóságok.

Ez az idei szezon eddigi legsúlyosabb balesete a francia hegyekben.

Az első hírek arról szóltak, hogy kilenc embert sodort el a lavina, öt ember keresése pedig még folyt egész délután. Később azonban a hatóságok azt közölték, hogy a végleges adatok szerint négyen estek a lavina áldozatául, és nem keresnek több ember.

A snowboardosok Tignes közelében, a pályán kívüli területen tartózkodtak, 2100 méteres magasságban, amikor elsodorta őket egy 400 méteres szélességű lavina. A francia áldozatok jól ismerték a síterepet, rendszeresen jártak oda síelni: egy 48 éves apa, 15 éves fia, annak 19 éves féltestvére, valamint az 59 éves kísérjük.

A kezdeti zavar az áldozatok számát illetően abból fakadt a hatóságok szerint, hogy a pályán kívüli snowboardozásra induló családot és kísérőjüket tévedésből kétszer regisztrálták a pálya internetes bázisában.

A hegyi mentőket 11 órakor riasztották a közeli sípályáról, ahol látták a hóomlást.

A mentők délután 1 óráig kiemelték mind a négy holttestet a hó alól.

Hétfőn a lavinaveszélyt 3-asra jelezték az ötös fokozatú skálán a környékbeli sípályák.

Az idei síszezon kezdete óta 13 lavinabaleset történt a francia Alpokban és a Pireneusokban, amelyekben hárman vesztették életüket. A tavalyi 45 hóomlásban 21-en haltak meg.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld

Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel

Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.

2026. Június 05. 11:00, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Zelenszkij Putyinnak címzett nyílt levélben sürgette a háború lezárását

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést

2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház

Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.

2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld

Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal

Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.