Hírek
2018. Április 09. 19:58, hétfő |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Nem sikerült javítani - Enthroners vereség a Nyíregyháza otthonában
A HFL alapszakaszának második fordulójában a Fehérvár Enthroners a Nyíregyháza Tigers vendégeként lépett pályára.
A Fehérvári Koronázók a Budapest Wolvestól elszenvedett vereséget szerették volna kijavítani, ám a második fordulóban sem jött össze a győzelem. Az Enthroners 28-7-es vereséget szenvedett, így két forduló után pont nélkül áll a HFL-ben.
A Budapest Wolves elleni bajnoki rajton elszenvedett vereséget igyekezett szombaton délután kijavítani a Fehérvár Enthroners. A Koronázók a Nyíregyháza Tigers ellen léptek pályára idegenben, a HFL alapszakaszának második fordulójában. A találkozó első negyede kiegyenlített küzdelmet hozott, melynek során az Enthroners védelme masszívan állta a hazai rohamokat. A támadójátéka azonban –akárcsak két héttel ezelőtt – ezúttal is akadozott a fehérvári alakulatnak, amely jobbára csak a futó játékkal tudott yardokat nyerni. A hazaiak fokozatosan átvették a játék irányítását, és az első negyed végén touch downt-t értek el – a jutalomrúgás végén pedig már 7-0-ra vezetett a Nyíregyháza Tigers.
A második negyedben ismét a futójátékot erőltette az Enthroners, azonban Szakácsi Ákos ígéretes futásán kívül nem tudott veszélyes szituációt kialakítani Pál Tibor Kornél csapata. A nagyszünet előtt nem sokkal a Nyíregyháza kíméletlenül kihasználta az Enthroners megingásait, és újabb TD-t, illetve jutalompontot ért el. A félidőre így már 14-0-s Tigers előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidőben a fehérváriak megpróbáltak nagyobb fokozatba kapcsolni, de a mérkőzést továbbra is a Nyíregyháza tartotta kézben. Ennek bizonyítékaként tovább tudta növelni előnyét a hazai gárda, így már 21-0-ra vezetett a Tigers a harmadik negyed közepén. Ezt követően szépíteni tudott az Enthroners: Erős Márk pontos passza után Bakonyvári Patrik ért el TD-t, majd Zách György rúgása után 21-7-re módosult az eredmény. Nem sokkal azonban a harmadik negyed vége előtt újabb touch down-t szerzett a Tigers, a rúgást követően pedig már 28-7-re vezettek a tigrisek.
A záró negyedben egyik csapat sem tudott igazán kecsegtető helyzetet kialakítani, így már nem változott az állás. A HFL alapszakaszának második fordulójában a Fehérvár Enthroners 28-7-es vereséget szenvedett a Nyíregyháza Tigers otthonában. Legközelebb jövő vasárnap, április 15-én, 14 órakor lép pályára a First Fielden a Fehérvár Enthroners.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:44, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Szoboszlaiék kiütéses sikerrel jutottak nyolcaddöntőbe
2026. Január 28. 07:42, szerda | Sport
Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe
A válogatott Szalai Attila kölcsönben a lengyel bajnokság élvonalában szereplő Pogon Szczecin labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.
2026. Január 28. 07:33, szerda | Sport
Férfi kézilabda Eb - Chema Rodríguez elégedett a döntetlennel
Chema Rodríguez szövetségi kapitány elégedetten értékelt, miután a magyar férfi kézilabda-válogatott 32-32-es döntetlent játszott a társházigazda Svédországgal az Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, kedden.
