Hírek
2018. Február 18. 14:18, vasárnap |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Nem védi meg címét,kikapott a Szolnoktól az Alba a kupa elődöntőjében

A Magyar Kupa elődöntőjében klasszikus párosítást láthattunk, az Alba Fehérvár a Szolnokkal játszott.
Jó fehérvári kezdés utánmagához ragadta a kezdeményezést a Tisza-parti csapat, amely kőkemény védekezésével nem engedte érvényesülni az Alba erényeit. Mindig volt esélye egyenlíteni, majd fordítani is a Fehérvárnak, de fontos helyzetekben nem működött a támadójáték, így végül szoros meccsen vereség lett a vége. Vasárnap a bronzért játszik az Alba, az ellenfél a Paks lesz.
A negyeddöntővel ellentétben most az Alba kezdett jobban, Lóránt és Keller, tehát a centerek vezérletével 9-2-re vezetett. A Szolnokban a délszláv légió aktivizálta magát, Milosevics és Andric használta ki a fehérvári védelem kihagyásait, így szépen felzárkózott, sőt a vezetést is átvette a kintről is jobban célzó Olaj. Amikor a védőspecialista Kovács Péter is triplát dobott, már 14-0-ás rohamnál tartottak a piros-feketék, és az első negyed végére csak faragni tudott hátrányából az Alba. A másodikat ellenben ismét jól nyitotta a Dzunics-csapat, olyannyira, hogy a Körmend ellen brillírozó Simpson, majd Hill hármasával visszavette a vezetést. Védekezésben azonban megmaradtak a kihagyások, amit a jól célzó Szolnok büntetett. Perry is elkapta a fonalat náluk, Andric pedig zsákolásból, majd triplából is eredményes volt. Közben Lóránt technikait kapott, pedig jogosan reklamált a játékvezetőknél. Egy 9-0-ás részhajrával újfent egyenlített a sokat büntetőző Alba, de a félidő végén nem figyeltek a fehérváriak, így öt ponttal az Olaj vezetett szünetben.
A harmadik negyed sem hozott nagy változást, zárkózott, vagy éppen egyenlített az Alba, de huzamosabb ideig nem tudta magánál tartani a kezdeményezést. A hármasok száma csökkent, de amikor a negyed vége előtt Ford bevágott egyet, az lélektanilag is sokat jelentett a Szolnoknak. Kőkeményen, bőven az agresszivitás határán túl is védekezett az Olaj, ám mivel engedték a játékvezetők a „verekedést”, ezzel kizökkentette komfortzónájából az Albát. Igaz, a negyedik negyedben a védekezéssel fehérvári oldalon sem volt gond. Elöl pedig Keller Ákos volt vezér, aki center létére két triplát is bevágott, mindig életben tartva csapatát. A hajrában sokáig nem tudott egyik csapat sem betalálni, Simpson büntetőivel két pontra jött fel az Alba. Az utolsó percen belül hosszas videózás után szintén a mienknek volt labdájuk az egyenlítéshez, de a legfontosabb pillanatokban mindig rontott valaki, így végül a Szolnok megőrizte, majd büntetőkkel növelte előnyét. Az Alba vasárnap a harmadik helyért játszik a Pakssal, a döntőben Falco-Szolnok meccs lesz.
Alba Fehérvár – Szolnoki Olaj KK 67–75 (16–20, 24–25, 15–17, 12–13)
Alba: Hill 12/9, Harris 3/3, Simpson 11/3, Lóránt 12/3, Keller Á. 17/6. Csere: Horton 3, Kovács Á. 1, Pointer 8.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport
Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.
2025. Április 07. 07:33, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Kétgólos FTC-siker a derbin
A címvédő Ferencváros 2-0-s győzelmet aratott ősi riválisa, a vendég Újpest felett a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. Április 06. 08:16, vasárnap | Sport
Bundesliga - Lőw Zsolt irányításával megszerezte első győzelmét az RB Leipzig
A múlt vasárnap kinevezett Lőw Zsolt vezetőedző irányításával a Hoffenheim felett aratott 3-1-es szombati sikerrel megszerezte első győzelmét az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.
2025. Április 05. 08:01, szombat | Sport
Sportlövő vk - Péni István összetett puskában aranyérmes Buenos Airesben
Péni István aranyérmet nyert a férfi puskások 50 méteres összetett számában a sportlövők Buenos Aires-i világkupaversenyén.